Змінити мову
  • English
Інвестиційний огляд

За розрахунками Українського клубу аграрного бізнесу, через це бюджет України в 2015 році недоотримав 2,01 млрд грн

Чверть сільськогосподарської землі в Україні - близько 7 млн ​​га, обробляється аграрними підприємствами без офіційної реєстрації договорів оренди на ділянки. Про це повідомив на прес-конференції президент асоціації Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ) Тарас Висоцький, передає УНІАН.

"За підрахунками УКАБ, мінімум чверть землі знаходиться в тіньовий обробці", - сказав Висоцький.

Він також зазначив, що офіційно в Україні аграрні підприємства обробляють 21,3 млн га землі.

За його словами, у зв'язку з тим, що всі податки в сільському господарстві так чи інакше сплачуються підприємством, виходячи з площі землі в обробці, бюджет країни недоотримує значні суми.

Читайте також: Ціна чорнозему: скільки насправді коштує земля України

Так, в 2015 році місцеві і державний бюджет України отримали 6,08 млрд грн податків (єдиного податку 4-ї групи, податку на доходи фізичних осіб із заробітної плати та з орендної плати за землю). За розрахунками УКАБ, сума недоотриманого бюджетом доходу в 2015 році склала 2,01 млрд грн.

За розрахунками експертів, в 2016 році, в зв'язку з підвищенням податків, бюджети різних рівнів отримають від агропідприємств 10,6 млрд грн податків і недоотримають 3,57 млрд грн.

Читайте також: Кріпосне право: хто насправді загальмував земельну реформу

У свою чергу, присутній на прес-конференції виконавчий директор великої сільгоспкомпанії АГРІКА Петро Мельник зазначив, що в тіні працюють в основному невеликі виробники.

"Фермери зараз, на жаль, більше працюють в чорну", - заявив він.

Мельник також зазначив, що, для підвищення податкових надходжень від сільського господарства, необхідно вивести такі підприємства з тіні.

Читайте також: Pro et contra. Чи стане земельний мораторій панацеєю для аграріїв

Генеральний директор агрохолдингу Мрія Саймон Чернявський, який також брав участь у прес-конференції, зазначив, що досягти виходу сільгоспкомпаній з тіні можна шляхом децентралізації бюджету. При цьому місцева влада будуть отримувати до бюджетів регіонів більше податків і будуть зацікавлені в їх справної сплати з боку бізнесу.

"Тільки частина тих податків, які ми платимо, залишаються в місцевих бюджетах, і виходить, що стимули у місцевих адміністрацій займатися цим не особливо сильні. Якщо вони розуміють, що гроші приходять з центрального бюджету, то який їм інтерес починати розбиратися з людьми, які не платять? ", - додав Чернявський.

Нагадаємо, в Україні діє мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення. Власниками землі є тільки фізичні особи, які на даний момент позбавлені права нею розпоряджатися. У зв'язку з цим все аграрні підприємства України обробляють тільки орендовану землю. Але, на думку експертів, тіньовий ринок землі в Україні існує.

Читайте також: 10 головних страхів і фобій українських аграріїв

Термін дії даного мораторію закінчується 1 січня 2017 року. Верховна Рада зобов'язала Кабінет міністрів до 1 березня 2016 року розробити законопроект про обіг землі сільськогосподарського призначення, який буде визначати подальшу долю української землі. Але законопроект досі не подали в парламент.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман в кінці квітня заявив, що допускає продовження мораторію після 1 січня 2017 року, оскільки це чутливий для України питання і він не може бути вирішене в стислі терміни.

ЛIГАБiзнесIнформ

Інформаційне агентство

www.liga.net

Всі статті