Змінити мову
  • English
Інвестиційний огляд

У МВФ вважають, що Україна повинна дотримуватися платіжної дисципліни при розрахунках за спожиті енергоресурси - глава представництва МВФ в Україні

Головний кредитор України Міжнародний валютний фонд наполягає на необхідності дотримання українськими підприємствами і громадянами країни платіжної дисципліни при розрахунках за спожиті енергоресурси в рамках реалізації загальної реформи енергетичного сектора України, прописаної в програмі реформ, схваленої МВФ. Про це на міжнародному форумі сказав глава представництва МВФ в Україні Жером Ваше, передає УНІАН.

"Реформа енергосектору - це не тільки управління дефіцитом НАК Нафтогаз України і, як наслідок, зниження навантаження на держбюджет", - повідомив Ваше. "Результатом реформи стало те, що українці зрозуміли: енергія - це товар, який має свою ціну. Тепер необхідно дотримуватися платіжної дисципліни", - додав він.

Раніше Ваше заявляв, що Україні необхідно продовжувати програму реформ і виконувати плани в частині тарифного регулювання, в тому числі в енергетичній сфері.

За даними Нафтогазу, підприємства теплокомуненерго, теплоелектроцентралі і деякі промислові споживачі за станом на 15 березня 2016 року заборгували компанії 23,1 млрд грн. У свою чергу, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства розробляє законопроект щодо реструктуризації боргів комунальних підприємств перед Нафтогазом.

Нагадаємо, Кабінет міністрів відтермінував заплановане на 1 квітня підвищення цін на газ для населення на місяць - до 1 травня. Таке рішення стурбувало МВФ, оскільки через це зміщуються раніше затверджені графіки приведення ціни на газ для споживачів до ринкового рівня. Влада повинна завершити цей процес до кінця поточного року.

Раніше міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин заявив, що в минулому році меморандумом України з МВФ була досягнута домовленість про необхідність піднімати ціну газу до 75% від імпортної ціни. На сьогодні такий рівень становить 5,5 тис. Грн.

У свою чергу, глава Національної комісії з регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг Дмитро Вовк прогнозував підвищення мінімального тарифу на газ для населення і теплокомуненерго з 1 квітня на 53% - до 5,5 тис грн з ПДВ за тисячу кубометрів з 3,6 тис грн з ПДВ.

Зараз Україна і МВФ обговорюють широкий спектр питань в рамках другого перегляду програми співпраці. Якщо меморандум буде схвалений, МВФ надасть Україні третій транш кредиту в розмірі $ 1,7 млрд. Отримання третього траншу кредиту для України необхідно, оскільки позитивне рішення МВФ дозволить залучити ще $ 2,3 млрд фінансової допомоги: $ 1 млрд у вигляді гарантій від уряду США і кредитні транші від Європейського Союзу та Світового банку.

Тетяна Павлушенко

ЛIГАБiзнесIнформ

Інформаційне агентство

www.liga.net

Всі статті