Змінити мову
  • English
Інвестиційний огляд

Україна може повернутися до практики вільних економічних зон експортно- орієнтованого типу

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України не виключає повернення України до практики формування вільних економічних зон , особливо в прикордонних регіонах , як інструмент розвитку окремих територій в розрізі залучення інвестицій , створення виробництв і підвищення зайнятості населення. Про це в ході брифінгу в Мінекономрозвитку заявив перший заступник міністра Анатолій Максюта.

"Щоб інвестор завів інвестиції , потрібно бути готовим створити для нього привілеї в порівнянні з іншими країнами , порівнянними з Україною . Більше того , потрібно створити банки , компанії, готові надати ресурси за ціною , зіставною з фактичної рентабельності виробництва , - сказав Максюта , - Думаю , що можна повернутися до практики вільних економічних зон , але не в тому варіанті , в якому вони існували раніше. А зробити зони експортно- орієнтованого типу ".

При цьому він уточнив , що таких зон не може бути багато. "Вони повинні бути там , де є проекти. Вони можуть бути , у нас є пропозиції по Закарпаттю , по півдню України " , - зазначив чиновник , додавши , що обов'язкова умова формування зони вільної торгівлі - близькість до кордону , щоб можна було без труднощів завезти сировину або товари і вивезти їх. Ми таким чином отримаємо робочі місця і платежі до бюджету " , - підкреслив Максюта.

Вільна економічна зона - це обмежена територія держави , на якій встановлюються митний, податковий , фінансовий та організаційно-правової режими діяльності суб'єктів підприємництва для активізації економіки та інтеграції у світове господарство. Як правило , СЕЗ передбачає наявність цілого набору пільг , що дозволяє швидко відкривати виробництва і вести господарську діяльність.

На початку 2000 -х років в Україні були сформовані 11 спеціальних економічних зон і територій пріоритетного розвитку. Їх основною метою був розвиток виробничих і депресивних регіонів України . Однак своєї мети ВЕЗ і ТПР не досягнули : вони служили переважно так званими "податковими гаванями " усередині країни. У цьому зв'язку в 2005 році уряд прийняв рішення ліквідувати СЕЗ і ТПР на території України .

ЛIГАБiзнесIнформ

інформаційне агентство

www.liga.net

Всі статті