Змінити мову
  • English
Інвестиційний огляд

Сторони просто зафіксували розбіжності, але не досягли компромісу ні по одному пункту

Основною метою пройшов у п'ятницю , 17 січня , візиту єврокомісара з енергетики Гюнтера Еттінгера до Москви повинні були стати закриті переговори з приводу статусу газопроводу South Stream з Росії до Європи по дну Чорного моря , до будівництва якого Газпром приступив в кінці 2013 року. Очікувалося , що на переговорах буде прояснена як мінімум позиція Єврокомісії , яка виступає і як опонент проекту в нинішній конфігурації , і як представник країн, що підписали угоди з Росією (вони довірили Брюсселю вести переговори , однак при цьому однозначно висловилися за будівництво South Stream) . Але сторони просто зафіксували розбіжності. " Компромісу немає ні по одному пункту " , - повідомило джерело , знайоме з ходом переговорів.

Як пише Комерсант- Україна в матеріалі " Єврокомісар даремно злітав до Москви" , переговори були дуже короткими. Гюнтер Еттінгер прибув на переговори до десяти ранку прямо з літака , а вже о першій дня попрямував назад до Брюсселя. Офіційні коментарі за підсумками переговорів були вкрай скупими . Оголошено лише про рішення створити спільну робочу групу , але в міненерго та Єврокомісії пояснили , що її склад , формат і термін початку роботи ще не визначені.

Україна може скористатися виниклої паузою в переговорах між Росією і ЄС щодо South Stream , щоб домовитися про створення газотранспортного консорціуму і збільшенні або збереженні обсягів транзиту газу через свою територію. " Найближча можливість домогтися просування в переговорах буде на саміті Росія -ЄС у Брюсселі 28 січня" , - говорить один зі співрозмовників видання . Але саміт пройде під знаком охолодження відносин Москви і Брюсселя після торішньої боротьби за Україну .

Програма заходу за пропозицією ЄС вже скорочена до одного дня , і досягти взаєморозуміння по такому ключовому питанню , як South Stream , буде складно , вважає джерело в дипломатичних колах. Інший співрозмовник вважає , що напередодні травневих виборів до Європарламенту " представники деяких країн в Єврокомісії будуть діяти швидше в своїх інтересах , ніж в інтересах ЄС". Тобто вони можуть продовжити відкрито підтримувати South Stream.

Нагадаємо , на початку грудня Єврокомісія заявила , що міжурядові угоди по South Stream Росії та шести країн ЄС не відповідають європейському законодавству. Брюссель запропонував Москві змінити угоди і врахувати в них вимоги Третього енергопакету ЄС : доступ альтернативних постачальників газу до трубопроводів , а також заборону постачальникам газу контролювати трубу і встановлювати тарифи. Інакше регулятор не дозволить Газпрому використовувати South Stream (повинен бути запущений в 2015 році ) . Позиція Москви в тому , що статус міжурядових угод вище і національного законодавства , і внутрішнього законодавства ЄС.

ЛIГАБiзнесIнформ

інформаційне агентство

www.liga.net

Всі статті