Змінити мову
  • English
Інвестиційний огляд

У парламенті зареєстровано проект закону , яким планується повернення контролю над держпідприємствами при проведенні держзакупівель

 

У Верховній Раді зареєстровано антикорупційний законопроект № 3522 . Авторами документу є представники парламентської більшості та опозиційних фракцій.

Головною метою законопроекту є закриття існуючих прогалин в українському антикорупційному законодавстві для виконання умов Європейської комісії на шляху до підписання угоди про асоціацію та візової лібералізації з ЄС.

Однією з ключових норм законопроекту стало повернення контролю над державними підприємствами , як того вимагала Єврокомісія. Після прийняття цього законопроекту в Україні буде закрита найбільша корупційна діра , через яку щорічно , за підрахунками СБУ , розкрадається близько 50 млрд.грн. бюджетних коштів.

" Цим законом виконується не тільки ключове антикорупційну вимогу Європейської комісії на шляху до візової лібералізації з ЄС , але і ліквідується найбільша корупційна схема в країні - непрозорі закупівлі державними підприємствами , через які тільки за минулий рік нас обікрали на 50 млрд. грн. Наявність цієї норми в законопроекті - ключова умова опозиції для голосування за нього " , - вважає глава антикорупційного комітету Ради , народний депутат від фракції УДАР Віктор Чумак.

Також народний депутат від фракції Партії регіонів Сергій Тігіпко , який є співавтором законопроекту , вважає , що прийняття даного документа мінімізує корупцію при проведенні тендерних закупівель.

" Прозорість при проведенні тендерних закупівель та відкритість інформації про них не тільки мінімізують корупцію , а й наблизять Україну до кращих європейських стандартів " , - переконаний він.

Законопроект № 3522 містить ряд інших важливих норм . Наприклад , документ передбачає поширення юрисдикції України на корупційні злочини, вчинені іноземцями за межами України у співучасті з посадовими особами , які є громадянами України .

Також одне з важливих нововведень цього законопроекту - можливість анонімно повідомляти про вчинення корупційного злочину.

Нагадаємо , що закупівлі держпідприємств за власні кошти були виведені з-під дії профільного закону в липні 2012 року голосами Партії регіонів , КПУ і фракції Народної партії Володимира Литвина. Таким чином , Рада дозволила державним підприємствам проводити закупівлі без процедур та оприлюднення документів . Відповідний закон був підписаний Віктором Януковичем , незважаючи на заперечення представників ЄС , громадських організацій та мас- медіа України .

 

ЛIГАБiзнесIнформ

інформаційне агентство

www.liga.net

Всі статті