Змінити мову
  • English
Інвестиційний огляд

Законопроект "Про видачу дозволів на наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в іншого роботодавця " був прийнятий Верховною радою в першому читанні минулого четверга , 5 вересня. Їм пропонується зобов'язати юрособи , що спеціалізуються на передачі співробітників в найм іншим компаніям , отримувати спеціальні дозволи на таку діяльність.

Як пише Комерсант-Україна в матеріалі " Пониження передачі ", видавати дозволи буде Держслужба зайнятості в десятиденний термін , самі дозволи будуть безстроковими . Відомство зможе відмовити компанії - наймачеві у видачі дозволу або відібрати його лише у разі подання недостовірних відомостей або наявності заборгованості з єдиного соціального внеску . Отримання дозволів на діяльність, пов'язану з так званим аутсорсингом або аутстаффінгом , було передбачено ще прийнятим в минулому році законом "Про зайнятість населення".

Аутсорсингові схеми дозволяють підприємству заощадити на соціальних виплатах. По суті, працівник зараховується до штату однієї компанії на мінімальну зарплату, за якою сплачується соціальний внесок, а працює в іншій. Якщо підприємство припиняє проект , то просто відмовляється від аутсорсингових послуг , позбавляючи себе від необхідності виплачувати компенсацію.

За оцінками компанії, ринок послуг аутсорсингу в Україні може досягти $ 10 млрд. в 2013 році. Найбільшим сегментом ринку аутсорсингу в Україні вважається IT- аутсорсинг - розробка програмного забезпечення на замовлення або обслуговування IT - інфраструктури підприємств спеціалізованими компаніями.

Всі статті