Змінити мову
  • English
Інвестиційний огляд

 

 

 

Кошти призначались на підтримку реформи держслужби

Як заявили в ЄС, Україна безповоротно втратила 70 млн. євро, виділених Євросоюзом раніше, оскільки пройшов термін освоєння цих коштів. "Це не сприяє переговорам про виділення нових фондів для Східного партнерства", - розповіло джерело в Брюсселі. Кошти призначались на підтримку реформи держслужби, яку президент Віктор Янукович оголосив одним зі своїх пріоритетів. Рішення про їх виділення Брюссель прийняв ще на етапі розробки закону про держслужбу, але після публікації законопроекту виникли проблеми.

Як передає Комерсант-Україна в матеріалі "Гроші ніяк не освоєний в Україні" інформацію представництва ЄС: "Підсумкова версія закону (прийнята в листопаді 2011 року), на думку ЄС, не дає достатньої бази для створення незалежної, професійної, деполітизованою держслужби. ЄС багаторазово закликав українську владу змінити цей закон, пояснюючи, що такі зміни дозволили б розпочати фінансування, але закон так і не був змінений до кінця 2012 року - крайнього терміну у відповідності з процедурами ЄС. Таким чином, фінансувати програму неможливо. Засоби втрачені (Україна, - ред.) ".

Формально Україна втратила можливість розпоряджатися 70 млн. євро ще півроку тому, але представники ЄС не акцентували на цьому увагу вищого українського керівництва. Співрозмовник видання в українському дипломатичному корпусі підтвердив втрату фондів, висловивши здивування тим, що Євросоюз відхилив декілька компромісних пропозицій Києва, які дозволили б відкласти списання коштів. У ЄС, навпаки, дорікають Україні в небажанні прислухатися до порад експертів.

Київ розглядає можливість знову звернутися до ЄС з пропозицією відкрити нову програму бюджетної підтримки в даній сфері.

Програма підтримки реформ у сфері держслужби - не єдина, де є проблеми c фінансуванням. На початку 2011 року Брюссель призупинив виділення коштів на всю секторальну бюджетну підтримку, оскільки Україна вивела з тендерних процедур ряд категорій держзакупівель. Пізніше фінансування частини програм відновилося, але на початку 2012 року знову було заморожено.

Від чиновників ЄС звучали також звинувачення у нецільовому витрачанні 31 млн. євро за програмою "Енергоефективність", але потім претензії були зняті - у Кабміні стверджують, що ці кошти досі залишаються на рахунках у Держказначействі і можуть бути розподілені лише наприкінці поточного року. Сьогодні причиною зупинки фінансування називають необхідність провести реформу управління публічними фінансами.

ЛIГАБiзнесIнформ

Інформаційне агентство

www.liga.net

Всі статті