Змінити мову
  • English
Інвестиційний огляд

НБУ з 1 вересня обмежив готівкові платежі сумою в 150 тис. грн

 Розрахунки понад зазначеної суми повинні будуть проводитися виключно в безготівковій формі через банківські установи. 

Правління Національного банку прийняло рішення про обмеження з 1 вересня максимальної суми готівкових розрахунків за товари та послуги на рівні 150 тис. грн. Про це в ході брифінгу в НБУ повідомила заступник голови регулятора Віра Ричаківська. 

За її словами, обмеження дозволить влити в банківську систему додатково близько 14-16 млрд. грн., Що зумовить зростання ВВП на 0,2%. 

Нагадаємо, з початку березня по 8 квітня з подачі НБУ тривало обговорення проекту постанови "Про встановлення граничної суми готівкового розрахунку" 

Джерело. Планувалося, що постанова набуде чинності ще в травні. 

Основна мета документа, як заявляють представники регулятора, - скорочення готівкових розрахунків та зменшення проявів тіньової економіки. У пояснювальній записці до проекту зазначається, що постанова передбачає встановлення граничної суми готівкових розрахунків для фізособи з юрособою протягом одного дня за товари (роботи, послуги) за одним або кількома платіжними документами у розмірі 150 тис.грн. Розрахунки між зазначеними особами на суму понад 150 тис.грн. здійснюються тільки за безготівковим розрахунком, шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або шляхом внесення грошових коштів у банк для подальшого їх перерахування на поточні рахунки предпріятій.Также в проекті постанови передбачається встановлення граничної суми готівкових розрахунків між фізичними особами за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, у розмірі 150 тис.грн. 

За версією Ричаківська, введення обмежень не торкнеться інтересів більшості населення, оскільки стосується тільки великих покупок (наприклад, придбання автомобілів, дорогих мотоциклів, яхт, літаків, будівель, коштовностей). 

Заступник голови НБУ відзначала, що в Україні вкрай високим залишається показник готівкових грошей в обороті. За її словами, на 1 березня в обороті перебувало більше 220 млрд.грн. З них більше 201 млрд. - готівка поза банками. "Виведення хоча б 5-10% з цієї суми в безготівкові платежі - це хороше джерело для кредитування економіки", - заявляла Ричаківська.

 

Олександра Колесніченка 

ЛIГАБiзнесIнформ

Інформаційне агентство www.liga.net

Всі статті