Змінити мову
  • English
Інвестиційний огляд

Загальна вартість угод у 2012 році зросла на 35%

У четвертому кварталі 2012 року відзначилося істотне зростання активності на європейському ринку угод злиття і поглинання у фінансовому секторі. Показник активності виріс на 42% з 10,5 млрд. євро в третьому кварталі 2012 року до 18,3 млрд. євро в четвертому кварталі, показує проведене PwC дослідження.

Як передає CyberSecurity, у порівнянні з показником четвертого кварталу 2011 року, що складав 16,3 млрд. євро, зростання активності склало 11%. Загальна вартість угод, укладених у 2012 році, зросла порівняно з 2011 роком на 35% і склала 51 млрд. євро.

Однак слід враховувати, що дане зростання з'явилося, перш за все, за результатом п'яти великих угод, ініційованих державою в 2012 році, говорять аналітики. Якщо виключити ці угоди, то загальна вартість угод у приватному секторі в 2012 році склала б 30,9 млрд. євро, що на 7% нижче рівня 2011 року. Це також найнижчий результат, зафіксований за всі десять років проведення даного дослідження.

Вартість угод у приватному секторі в 2012 році склала лише 15% від відповідного показника 2007 року.

У 2012 році великі угоди в приватному банківському секторі включали ряд міжнародних придбань. У минулому році також спостерігалася нова хвиля консолідації серед європейських ощадних банків і ощадних кооперативів. У банківській сфері продовжився продаж непрофільних активів.

У секторах страхування та управління активами було мало великих угод, однак спостерігався високий рівень активності. За контрастом з обсягом угод, які стали наслідком процесу фінансового оздоровлення в банківській сфері, загальна вартість угод у страховому секторі знижується вже третій рік поспіль (на 52% до 4,3 млрд. євро).

Активність на ринку угод у секторі управління активами була досить скромною: зростання у порівнянні з 2011 роком склало 20%, при цьому загальна вартість угод склала 2,4 млрд. євро.

Роблячи короткостроковий прогноз на 2013 рік, PwC вважає, що ситуацію на європейському ринку угод у фінансовому секторі будуть визначати ті ж самі фактори, що й на даний час, а саме бажання зберегти статус-кво і прагнення забезпечити майбутнє зростання.

ЛIГАБiзнесIнформ

Інформаційне агентство

www.liga.net

Всі статті