Змінити мову
  • English
Інвестиційний огляд

Інтерес нерезидентів до депозитів в українських банках обумовлений достатньо високою прибутковістю, яку вони гарантують. Однак в поточних економічних умовах для громадян країни дану пропозицію навряд чи можна назвати цікавою. Так вважає генеральний директор групи компаній ПрімоКоллект Єва Закович.

«Для іноземців, які нормальними вважають 4-6%, українські 9% для долара, наприклад, здаються більш ніж привабливими. Гривня, яку приймають під 25%, у нерезидентів взагалі викликає здивування - вони не розуміють, як у бідній країні можна гарантувати таку прибутковість. Однак якщо враховувати інфляцію - офіційну та реальну, то ця цифра вже не здається такою надзвичайною. Але на іноземців, звичайно ж, цей показник ніяк не впливає », - констатує Єва Закович.

Фахівець розуміє і банки, яким для нормальної життєдіяльності потрібна готівка, потрібен приплив коштів. Але вона також розділяє прохолодне ставлення населення до будь-яких пропозицій банків - в пам'яті ще живі кризові часи, коли забрати кровні з фінустанови було нагальною проблемою більшості вкладників.

«Іноземці не стикалися з подібним, там (за кордоном) все працює, як годинник, і вони ніколи не зможуть зрозуміти, як і чому банк не повертає вклад. Ті ж, хто більш обережні на чужому ринку, воліють робити короткі 3-6 місячні внески, які несуттєво відрізняються по прибутковості », - говорить керівник групи компаній ПрімоКоллект. Вона вважає, що через півроку після виборів, коли ситуація в країні «стане більш зрозумілою і, сподіваюся, стабільною», українці знову зацікавляться звичними банківськими продуктами.

Нагадаємо, іноземці зберігають в українських банках 34 млрд. грн. депозитів.

Всі статті