Змінити мову
  • English
Інвестиційний огляд

 

Україна все ще потребує фінансової підтримки Міжнародного валютного фонду (МВФ), однак нова трирічна програма розширеного фінансування EFF, попередня домовленість про яку була досягнута в кінці минулого з менеджментом Фонду, може стати останньою.

«Програма МВФ, по якій ми досягли домовленостей на рівні менеджменту, обов’язково потрібна на три роки. Але вже з нею, повністю її виконавши, є шанс випуститися з МВФ», – написала глава Мінфіну Оксана Маркарова в Facebook.

Нагадаємо, 7 грудня президент Зеленський обговорив по телефону з директором-розпорядником МВФ Крісталіною Георгієвою умови подальшої співпраці й досягли попередньої домовленості про нову трирічну програму у форматі розширеного фінансування (EFF) на загальну суму 5,5 млрд дол.

Пізніше 12 грудня у Фонді повідомили, що Виконавча рада МВФ ще не затвердила нову програму розширеного фінансування для України. І рішення буде залежати від імплементації Україною попередніх домовленостей.

23 листопада місія МВФ офіційно заявила про завершення роботи в Україні. Для отримання кредиту від МВФ Україну зобов’язали виконати ще одну умову – підтримати закон, який би заборонив повернення банків колишнім власникам.  Зокрема, Рада може ухвалити закон, що заборонить повернення «ПриватБанку» Ігорю Коломойському.

Кабінет міністрів 11 грудня вніс до парламенту відповідний проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з окремих питань функціонування банківської системи».Україна отримає новий транш допомоги від Міжнародного валютного фонду протягом кількох місяців, запевнив прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

Всі статті