Змінити мову
  • English
Інвестиційний огляд

Зловмисники купували інформацію в DarkNet і продавали її зацікавленим особам

Співробітники кіберполіції Івано-Франківської області спіймали хакерів, які продавали інформацію з державних реєстрів, повідомляється на сайті кіберполіції.

Інформація, яку продавали, мала відомості з експорту та імпорту товарів на територію України. Також в ній були дані про закупівлю та переміщення військової техніки. Сайт розмістили іноземною сервері, щоб його було важко ідентифікувати.

Клієнтська база шахраїв налічувала близько півсотні зацікавлених осіб, серед яких і мешканці Російської Федерації. Вартість послуг залежала від обсягу даних, які незаконно реалізовували.

При проведенні обшуків за адресами проживання і в офісі учасників злочинного угруповання, правоохоронці вилучили техніку на якій розміщувалися бази з інформацією обмеженого доступу.

Також вилучили банківські картки, які зловмисники використовували для переведення в готівку коштів, отриманих від продажу баз даних.

Подія кваліфіковані за двома статтями Кримінального кодексу України: ч.2 ст.361 (несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів) і ч.2 ст.361-2 (несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом).

Всі статті